Mobil: +421 918 247 179 | Email: peter.debnar@gmail.com
Mobil: +421 918 247 179 | Email: peter.debnar@gmail.com

Rezervačná záloha

V prvom rade slúži ako finančné potvrdenie, že to myslíte už vážne. Každý dodávateľ má veľa dopytov a samozrejme aj na tie isté dátumy. Rezervačnou zálohou si zaplatíte v prvom rade rezerváciu vášho termínu. Samozrejme jej výška bude odrátaná od konečnej ceny. Jej výšku má každý dodávateľ individuálnu, ale zväčša sa pohybuje v stovkách eur.

Nezabúdajte, že ideálnym spôsobom úhrady je bankový prevod. V prípade profesionálov je to platba na základe zálohovej faktúry priamo na firemný účet, ktorý je kontrolovaný finančnou správou.  Máte teda oficiálne potvrdené. Keď dáte peniaze len tak z ruky bez objednávky, zálohovej faktúry alebo zmluvy, môžete ich aj takýmto spôsobom venovať.

Kedy vám prepadne rezervačná záloha? Keď vy zrušíte sami svadbu či event. Vtedy nie je možné žiadať peniaze späť.  Pokiaľ chcete zmeniť termín z objektívnych dôvodov, je možné ju presunúť na iný termín, ktorý bude vyhovovať všetkým dodávateľom. Táto téma je aktuálna práve v týchto Korona časoch. Každý dodávateľ má záujem dodať svoju službu a rád urobí preklad. V prípade, že prekladáte svadbu na iný termín a to z rôznych dôvodov, majte na mysli, že potrebujete mať na výber ideálne tri náhradné termíny a úplne najlepšie aby ste presunuli mimo soboty a piatku, kedy už pravdepodobne môžu mať tieto termíny obsadené ostatní dodávatelia.

Vždy je to individuálne a vecou dohody všetkých strán. Ak sa vám nedarí všetkých zosynchronizovať na nový termín, s čím treba tak isto počítať, buďte prosím zhovievavý voči dodávateľovi, ktorému ani jeden termín nevyhovuje. Možno si predstavte seba v jeho situácii, čo by ste robili vy. Vždy platí predsa, že rozumní ľudia sa vedia dohodnúť a nájsť riešenie. Jedno z riešení je napríklad do budúcna osloviť daného dodávateľa ohľadom iného eventu a tým zálohu podrží. Práve v týchto korona časoch je toto riešenie ideálne a isto bude každý vďačný.

Súvisiace články