Mobil: +421 918 247 179 | Email: peter.debnar@gmail.com
Mobil: +421 918 247 179 | Email: peter.debnar@gmail.com

Ako si vybrať kvalitných dodávateľov a kedy

Táto otázka patrí tak isto medzi najdôležitejšie. Dodávateľov na každú službu je isto dostatok. Čo už nemusí byť isté práve na váš termín. Najprv si určite vaše priority. Potom váš rozpočet. Následne aspoň dve alternatívy termínu a až potom začnite oslovovať dodávateľov. Ideálny termín na rezerváciu je aj viac ako jeden rok dopredu, lebo sa môže stať, že váš termín už bude obsadený. To sa týka najmä obdobia svadobnej sezóny – od apríla do októbra. Najžiadanejšie termíny na svadby sú v septembri a pekné dátumy.

Kde začať hľadať dodávateľov? Pokiaľ nemáte osobnú skúsenosť, tak hľadajte referencie v dôveryhodných zdrojoch. Keď si vyberiete aspoň jedného kvalitného dodávateľa, tak aj referencie od neho sú na zváženie. Vtedy máte istotu, že vám neodporučí nekvalitného či dokonca nespoľahlivého dodávateľa. Napríklad ja som členom Asociácie svadobných profesionálov www.svadbasnami.sk a Svadba Martin www.svadbamartin.sk, kde sú len overení dodávatelia, ktorí sú prijímaní na základe schvaľovania, osobných dlhodobých skúseností a dobrých referencii od ostatných profesionálov. Vtedy máte istotu, že sa môžete spoľahnúť na takéto odporúčanie, všetko bude profesionálne a vy sa nemusíte ničím neočakávaným trápiť.

Vybrať si profesionála, poloprofesionála alebo niekoho, kto sa tomu venuje ako hobby. To je na vás, či si priplatíte za profesionála, ktorého práca je na vyššej úrovni či ušetríte na amatérovi a potom môžete toto rozhodnutie obanovať. Tým nechcem maľovať čerta na stenu, ale logicky sú riziká vyššie a kvalita nižšia. Preto sú na mieste už spomínané priority a na čom si viac zakladáte. Pre niekoho je to priestor a tu si priplatí, pre iného je to hudba, alebo chcete všetko TOP a len tých najlepších. Každý sme iný. Dobré je si zaspomínať, ako ste sa kde cítili ako hosť, čo by vám malo pomôcť sa rozhodnúť.

Súvisiace články