Mobil: +421 918 247 179 | Email: peter.debnar@gmail.com
Mobil: +421 918 247 179 | Email: peter.debnar@gmail.com

Aké sú ceny za DJ či kapelu

Tak táto otázka je dôležitá, ale skôr ako sa opýtate na cenu, pozrite si prácu či zistite referencie. Je to podobné ako keď zavoláte do autoservisu a skôr ako im auto ukážete sa spýtate, koľko to bude stáť. Do cenotvorby sa ráta veľa faktorov a požiadaviek, takže je rozumnejšie si vybrať koho práca sa vám páči a potom sa danému dodávateľovi ozvať. Škála je pri DJs obrovská a ceny tak isto. To samozrejme nemusí byť pravidlo, že čím drahšie tak tým lepšie, ale tiež to nie je výmysel. Pokiaľ chcete kvalitné technické zabezpečenie a šikovného DJa tak cena nebude 300€,  ale sa bude pohybovať aj okolo 1000€ a viac. Čo sa týka svadobných kapiel, tak tu je tak isto veľa možností a teda rozsahu,  čo a kde všade má kapela alebo ľudová hudba hrať. Či aj odobierku, tzv. Chodník (na počúvanie medzi presunmi), alebo len samotnú svadobnú hostinu. Kombinácie a rozsahy sú individuálne a zase treba hľadať najmä referencie v prípade, že nemáte osobnú skúsenosť. Tu sa ceny za kapelu môžu bez problémov vyšplhať cez 1000€. Treba brať do úvahy aj to, že málokedy kapela disponuje okrem zvukovej techniky aj svetelnou.

Pokiaľ chcete mediálne známu kapelu alebo umelca, tak si aj viac priplatíte a nerátajte, že bude hrať celú svadbu. Je to takmer vždy len vystúpenie na hodinu či dve. Opäť treba rátať aj s vyššími výdavkami na technické zabezpečenie a vhodnosťou priestorov.

Ak chcete trocha ušetriť, tak vynechajte septembrové svadby a pekné dátumy. Najlepšiu cenu môžete získať naopak v zimných mesiacoch a najmä po plesoch do veľkej noci kedy je aj pôst.

Nebojte sa pýtať viacerých a nezabudnite, že cena, kvalita a rozsah spolu súvisia.

Súvisiace články